خبرنامه سایت

جهت اطلاع از آخرین محصولات و تخفیفات سایت کلیک کنید

menuordersearch
oumghandisheh.ir

رونمایی کتاب "در خواب هایم"

مشاهده سبد خرید

تومان
linkedininstagraminstagramaparatlenzor
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۶/۱۱/۲ دوشنبه
(0)
(0)
رونمایی کتاب "در خواب هایم"
رونمایی کتاب

در فضای دل انگیز فرهنگسرای استاد شهریار  ، کتاب " در خواب هایم "، اثر محمد پازوکی ، با همکاری انجمن ادبیات داستانی شهریار ،  معاونت  فرهنگی شهرداری  ، فرهنگسرای استاد شهریار و انتشارات نظری رونمایی شد .
در این مراسم بزرگ
استاد جعفر حاجی کریم نظری اظهار داشت : در مجامع و جلسات ادبی کشور ، از شعر و خالق آن ، استقبال فراوان شده است، واقعا شعر چیست وشاعر کیست ؟ خوب ، شما فرهیختگان می دانید که شعر از فهم ، شعور ، علم و آگاهی شاعر نشات گرفته است، علم شعر همچون علوم دیگر می باشد که محصول یادگیری است و در آن آ گاهی اولیه و پیشین وجود ندارد ، بلکه انسان به تدریج و با تعامل با محیط آن را یاد می گیرد .
قران کریم ، عدم سابقه علمی انسان را به جهل نوزاد تشبیه می کند 
والله اخرجکم من بطون امهاتکم لا یعلمون شیِیا
در زبان فارسی به شعر کلام موزون یا چکامه و امثال آن گفته می شود ، در اصطلاح ، از آن علامت نهادن بر شتر قربانی  نیز گفته اند.  و آن شکافتن کوهان شتر می باشد تاخون بیرون بزند و نشانی از قربانی بودن آن است در زمان حج و احرام شتر را رو به قبیله می خوا باند ند و پاهایش می بستند و در طرف راست کوهان شتر شکافی را ایجاد می کردند و با خون آن صورت حیوان را رنگی می کردند،  تا کسی ادعای و تصاحب نکند و بداند که شتر برای قربانی است  ، در واقع می شود گفت که شعر خاص است وهمه را متوجه  آفریده خود "شاعر"می کند.
این جا شاعر شاخص ما است که می تواند با یادگیری و تمرین برترین آداب را نیز نصیب خود گرداند بنا بر این با یسته است شاکله ساختاری برای علم او ترسیم کنیم ، حال می توان ترتیبی بر این  موارد ایجاد نماییم :
1—  شعر محصول ذهن فرد ا نسانی است .
2—  تجربه و حواس ظاهری مطرح می گردد .
3—  محفوظات و حافظه دخالت دارد .
4—  احساس و عاطفه حاضر است .
5—  اطلاعات اکتسابی می باشد .
6—  علم و ادراک وجود دارد . 
7— دارای جهت گیری و هدفمندی  است .
8—  شناخت زمان و مکان حضور دارد .
9—  تعامل با جهان هستی و محیط  ، مد نظر می باشد.
10—  نگرش زیبا شناسانه  دارد .
11—  انسان شناسی است .
12—  به اخلاق ، ادب و کیفیات نفسانی فکر می کند .
13—  اما موردی که کمتر به آن پرداخته و یا از آن یاد نشده است و باید به آن اشاره شود ، فطرت پاک انسانی اوست و این یک موهیت الهی نزد خالق شعر می باشد.
مدیر مسوول
انتشارات نظری در آخر بیانات خود عنوان داشت : این فطرت پاک انسانی باید حمایت شود  که متاسفانه  الآنه حمایت دلسوزانه ای برای علم و  فرهنگ  در کشور مشاهده نمی کنیم   .

در پایان  گرد هم آیی محمد پازوکیصاحب اثر "در خواب هایم " طی سخنان مبسوطی گفت : به نام خالق عشق
    عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت تک تک حاضران , اساتید محترم , مسئولان بزرگوار شهرستان , میهمانان گرام و دوستان و عزیزان عضو انجمن ادبی مکتب شهریار .
     جا دارد که در همین جا و در همین فرصت کوتاه تشکر و قدردانی کنم از تمام کسانی که مرا در انتشار کتاب " در خواب هایم. " یاری کردند . از پسر خوبم احمدپازوکی تا سرکارخانم سادات و جناب امینی و ناشرمحترم حاج آقا نظری عزیز.
   از همه ی عزیزان که در طول مدت اجرای آیین رونمایی کتاب , حوصله به خرج دادند و تحمل کردند هم تشکر میکنم . سپس ایشان اولین شعر کتاب ( چارپاره ی سردار بی سرباز...) را به حضار تقدیم کردند .

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
logo-samandehi
شرکت سازنده