خبرنامه سایت

جهت اطلاع از آخرین محصولات و تخفیفات سایت کلیک کنید

menuordersearch
oumghandisheh.ir

رونمایی کتاب "شاهنامه - نثر و واژه یاب " اثر محبوبه غلامی در هتل شایان ورامین

مشاهده سبد خرید

تومان
linkedininstagraminstagramaparatlenzor
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۶/۱۱/۷ شنبه
(0)
(0)
رونمایی کتاب "شاهنامه - نثر و واژه یاب " اثر محبوبه غلامی در هتل شایان ورامین
رونمایی کتاب
در این مراسم عظیم که جمع کثیری از نویسندگان ، هنرمندان و مسوولین سیاسی و فرهنگی شهرستان ورامین نیز حضور داشتند ، استاد حعفر حاجی کریم نظری طی سخنانی عنوان داشت : شاهنامه اظهارنامه و ما نیفست فرهنگ ایران است و همه تاریخ ایران در مرزهای جغرافیایی فعلی کشورمان نیست ، بلکه تاریخ  و تمدن ایران بزرگ است . پیوند شا هنامه و اسطوره شناسی میتولوزی و فرهنگ باستانی ایران قبل اسلام و بعد از آن منافاتی با ارزش های دینی ما ندارد .
در زمان خلافت ابوبکر مجموعه حملات به امپراطوری ساسانی شروع شد و در زمان عمر به اوج خود رسید و در زمان عثمان منتها به سقوط کامل دولت ساسانی در سال 30 هجری قمری و کشته شدن یزدگر سوم گردید .
امام علی (علیه السلام) در این جنگ حاضر نشد و امام حسن و امام حسین علیهم اسلام  نیز شرکت نکردند و در حیات پیامبر (صلی الله علیه) این مساله  اتفاق نیافتاد . و اما این اتفاق چه ثمره ای داشت ، بحث ندارم  ، می خواهم بگویم : آیا فردوسی انسانی ساده ، خیال باف و افسانه پرداز بوده است ؟ خیر ،  داستان ها و شخصیت های شا هنامه تاریخ و تمدن و نماد های ملی و مردمی ما هستند .
تراژدی و سوگ حماسه ای رستم وسهراب سادگی یک داستان نیست و اگر تحلیل وتعمیم نماییم هوشیاری در تاریخ و دیدن ساختار های عمیق اجتماعی است  و یا تخیل دیگری که آمده حضور رستم در زمان حمله اعراب به ایران و جنگ رستم با سعدبن ابی و قاص می باشد  ،  که این جا رستم به عنوان نماد بزرگی ، شکوه و قدرت ملی مطرح شده است .

در پایان مراسم ضمن رونمایی از کتاب شاهنامه ، از دو  مربی فعال و  پیشکسوت شهرستان ورامین ( استاد محمد بهزادی و استاد مجتبی امینی ) توسط  زهرا هداوند ( نایب رییس  شورای شهر ) ، طاهر  طاهری  ( رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ) ، سید حسین  آقا حسینی ( فعال سیاسی ) استاد جعفر حاجی کریم نظری ( مدیر مسوول انتشارات نظری ) و مسوولین شهرستان  تجلیل به عمل آمد .


                                                                                                                                                                                                                                 
مدیر مسوول انتشارات نظری
استاد جعفر حاجی کریم نظری
رونمایی کتاب "شاهنامه - نثر و واژه یاب " اثر محبوبه  غلامی در هتل شایان ورامین
رونمایی کتاب "شاهنامه - نثر و واژه یاب "
رونمایی کتاب
رونمایی کتاب
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
logo-samandehi
شرکت سازنده