خبرنامه سایت

جهت اطلاع از آخرین محصولات و تخفیفات سایت کلیک کنید

menuordersearch
oumghandisheh.ir

معرفی کوتاه کتاب فلسفه نماز

مشاهده سبد خرید

تومان
linkedininstagraminstagramaparatlenzor
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ شنبه
(2)
(0)
معرفی کوتاه کتاب فلسفه نماز
معرفی کوتاه کتاب فلسفه نماز
مجموعه‌ای که پیش روی شماست کتابی است در رابطه با فلسفه و حکمت نماز که در پنج فصل، ابعاد مختلف این موضوع را بررسی می‌کند.
اهمیت شناخت فلسفه این عبادت بسیار زیاد است، چرا که از طرفی نماز از عباداتی است که انجام آن بر هر فرد مسلمانی واجب شده است و هیچ فرد مسلمانی نمی‌تواند از زیر بار این تکلیف فرار کند، و مجبور است برای چندین بار در روز با حفظ شرایط و آدابی در پیشگاه خداوند حاضر شود و به هر صورتی هست نماز را اقامه کند، و از طرفی انجام این تکلیف، ممکن است سؤالاتی را برای فرد «نمازگزار» پیش آورد، و مثلاً این‌که چرا باید نماز بخوانم؟ چه لزومی دارد که خواسته‌های خود را با خدا در میان بگذاریم، مگر او را از همه چیز آگاه نیست؟ و اصلاً خداوند چه نیازی به عبادت ما دارد؟ و یا این‌که: چرا باید نماز را در هر روز به طول مکرر و تنها در وعده‌های خاصی به جا آورم؟ و یا حرکات رکوع و سجود چه فلسفه‌ای می‌تواند داشته باشد؟ و ... امثال این سؤالات، سؤالاتی هستند که ممکن است به ذهن هر فرد نمازگزاری خطور کند و تنها شناخت فلسفه نماز است که در پاسخگویی به این سؤالات می‌تواند به ما کمک کند تا این‌که، بدانیم به چه علت برای رسیدن به چه هدفی باید نماز بخوانیم؟ و در سایه به جا آوردن آن به چه چیزهایی خواهیم رسید، و انواع این گونه سؤالات را پاسخ خواهیم داد.
جهت دیگری که می‌تواند اهمیت شناخت این موضوع را بیشتر کند این است که وقتی فرد نمازگزار این سؤالات و چراها را در ذهن خود پاسخگو شد، نمازش روح و معنا خواهد یافت و در سایه چنین نمازی می‌تواند بلندترین قله‌های عرفان و خداشناسی را فتح نماید و مصداق آن شعری شود که:

در نمازم خم ابروی تو در یاد آمد                                                           حالتی رفت که محراب به فریاد آمد
از خداوند متعال عاجزانه می‌خواهیم که در شناخت هر چه بیشتر ابعاد نماز به ما یاری رساند که تنها خود اوست که حقیقتاً می‌تواند پاسخ این چراها و سؤالات را به ما بدهد و این نوشته‌ها تنها یک وسیله هستند ان شاءالله چنین توفیقی را پیدا کنیم تا به آن نماز واقعی که ائمه اطهار همیشه توصیه آن را داشتند و خود نیز در راه احیای چنین نمازی از هر آن‌چه داشتند، گذشتند، برسیم
                                                                                                                                                                        
راحله محمدی


 

جهت شرکت در مسابقه کتاب وکتاب خوانی فلسفه نمازه به ادرس زیر مراجعه نمایید .

instagramtelegram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
logo-samandehi
شرکت سازنده