menuordersearch
oumghandisheh.ir

تجلیل از جناب آقای فردین احمدی نویسنده کتاب قرآن وعهدین

مشاهده سبد خرید

تومان
googlefacebookinstagramlinkedintelegramgoogle
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۶/۸/۲۹ دوشنبه
(0)
(0)
تجلیل از جناب آقای فردین احمدی نویسنده کتاب قرآن وعهدین
تجلیل از جناب آقای فردین احمدی نویسنده کتاب قرآن وعهدین
فردین احمدی نویسنده کتاب در باره کتاب اخیر خود گفت : کتاب " قرآن و عهدین " ویژه رده های سنی نوجوان و جوان به شیوه درسنامه ای که در دوفصل نگاشته شده است . فصل اول به شناخت و معرفی کتب مقدس و قرآن می پردازد 
و مباحثی شامل: علت نامگذاری، مقایسه محتوای هر سه کتاب، معرفی کتب عهدین و قرآن و این که این کتب در چه برهه ای از زمان و با چه فاصله زمانی ( موسی و تورات، عیسی و انجیل، محمد و قرآن ) پیامبر مربوطه نگاشته شده است ، می باشد . در فصل دوم به بررسی تطبیقی آموزه های قرآن و عهدین که به اصول مشترک ادیان از قبیل معارف اعتقادی که شامل: توحید، نبوت، معاد در سه کتاب هست می پردازد و در بخش نهائی به آموزه های اخلاقی، احکام و شرایع، رویدادهای تاریخی پرداخته است .
این نابغه قرآنی در آخر عنوان کرد :  بنده فارغ التحصیل رشته علوم قرآن و حدیث که چندین سال هست در حوزه دینی فعالیت های پژوهشی را انجام می دهم، از طرفی خودم یک جوان هستم و این که از مقطع ابتدایی تا سطح دانشگاه تدریس می کنم و همین امر کمک کرده تا با جریان های زیادی هم آشنا شوم، متاسفانه بسیاری از جوانان هم مذهبم اطلاع چندانی درباره ادیان دیگر ندارند و یا اینکه از ظواهر برخی مسایل آن شناختی دارند و همین امر به مرور منجر به سست شدن ایمان و یا بعضاً خروج از دین شده به همین سبب تلاش کردم کتبی تالیف کنم قابل استفاده برای نوجوانان و جوانان تا انشالله با مطالعه آن اطلاعات کافی از ادیان الهی پیدا کنند و همچنین با دیدن تفاوت ها و شباهت ها ، ضعف ها و قوت ها، با دیدن علمی و منطقی در آینده با مسائل اعتقادی برخورد کنند و به این باور برسند که دین و کتاب‌شان برترین و کامل ترین هست.

در این مراسم  استاد جعفر حاجی کریم نظری ضمن توصیف کتاب و اخلاق نویسنده آن گفت : قرآن اسم خاص و جمع قرینه می باشد به این خاطر قرینه گفته می شود که سوره ها ، آیه ها ، کلمات و حروف این کتاب الهی به هم نزدیک ،مثل هم و تایید آن ها به یکدیگر است و در این رابطه معناهای دیگر هم شده است .استاد جعفر حاجی کریم نظری در  رونمایی کتاب قرآن و عهدین
" ان الله اصطفی آدم و نوحا و  آل ابراهیم وآل عمران علی العالمین "
در ادیان سه گانه ابراهیمی (یهودیت ،مسیحیت و اسلام ) به نوعی هر کدام به دنبال هم آمده  و با قوانین مختلف و یا بعضا مشترک ، دین قبل خود را تایید نموده اند و بخش عمده آن قوانین در اسلام متکی به شرعیات و در واقع فقه استوار است که در دو دین دیگر  این چنین  نیست .
در هر سه دین اعجاز صورت گرفته است و آن پیامبران رفتار و عملی داشته اند که دیگران از آن ها در عجز و ناتوانی بوده اند که به زمان ، مکان و شرایط بستگی داشته است . در زمان حضرت موسی (علیه السلام) سحر و جادو بوده  که آن پیامبر عظیم الشان به یاری خداوند ، سحر جادوگران را باطل کرد و یا زمان حضرت عیسی (علیه السلام) بیماری های غیرعلاج بود که آن پیامبر بزرگ با کمک خداوند به صحت و بقای مردم آن دیار همت کرد و در زمان پیامبر (صلی الله علیه و اله) ادبیات و سخنوری ، فصاحت و بلاغت بود که خداوند متعال با آیات قرآن ، خود و پیامبرش را معرفی نمود .
در آموزه های قرآن عنوانی داریم به نام "تحدی " و خداوند مخالفان قرآن را دعوت می نماید تا در صورت توانایی مثل آیات کتاب الهی  بیاورند .
کتاب مقدس مجموعه ای است که یهودیان و مسیحیان آن را کتاب آسمانی و الهی خود می دانند و آن را عهدین  گفته اند ، چون خداوند برای یاری  و نجات انسان ها با آنان عهد وپیمان بسته است . 
در عهد قدیم ، خداوند از انسان تعهد گرفته است که به اعمال الهی پایبند باشند ، این عهد از زمان حضرت ابراهیم (علیه السلام ) شروع و بعد از حضرت موسی (علیه السلام ) و با ظهور حضرت عیسی پایان می یابد .
در عهد جدید ، با آمدن حضرت عیسی (علیه السلام ) و رفتن او در جوار الهی پایان می یابد. مسیحیان کتاب زمان اول را عهد قدیم و زمان بعدی را عهد جدید می گویند .
مدیر مسوول انتشارات نظری در ادامه ، بیان داشت : هر سه دین به ظهور منجی عقیده دارند و ما شیعیان برای ظهور منجی عالم معتقدیم که باید شرایط حضور ایشان  آمده و مهیا شود .
ایشان در جمع نویسندگان و فرهیختگان حاضر  ، نسبت به ضعف برنامه ریزی فرهنگی و علمی کشور اظهار داشت :  با توجه به  چشم انداز 1404 ، در زمان حاضر ما در کدام ایستگاه این چشم انداز هستیم ؟ !  متولیان  فرهنگی کشور به مدیریت  فرهنگی عمل می کنند و توجه ای به مهندسی فرهنگی ندارند  و این ناتوانی مسوولین ، نمی تواند ایران را در سال 1404 قدرت اول منطقه و  در جهان جزء پانزده کشور برتر دنیا در آورد .
در آیین رونمایی کتاب " قرآن و عهدین " دکتر زینب نادی پیرامون قرآن و چگونگی عمل به دستورات الهی سخن مبسوطی ارایه داد و رضا موهبتی سردبیر نشریه لواسان نیز در خصوص اشاعه و نقش فرهنگ توسط کتاب و مطبوعات ، مطلب مفصلی بیان داشت . 
در پایان مراسم ، رونمایی کتاب توسط مدیر مسوول انتشارات نظری و  بهزاد تیمور پور ، رییس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی انجام پذیرفت .
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
logo-samandehi
شرکت سازنده