menuordersearch
oumghandisheh.ir

نقشه راه بزرگ (اقتصاد مقاومتی)

مشاهده سبد خرید

تومان
googlefacebookinstagramlinkedintelegramgoogle
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۵/۶/۳۰ سه شنبه
(0)
(0)
نقشه راه بزرگ (اقتصاد مقاومتی)
نقشه راه بزرگ (اقتصاد مقاومتی)

نقشه راه بزرگ (اقتصاد مقاومتی)

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات  و ارتعاش اندیشه ، مراسم رونمایی کتاب نقشه راه بزرگ نوشته  محسن لاسمی با حضور عزت اله خانمحمدی فرماندار شمیرانات، علی خیلدارمعاون توسعه و پشتیبانی اداره ارشاد اسلامی استان تهران ، سید حسن صفوی رییس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران و جعفر حاجی کریم نظری مدیر مسوول انتشارات نظری و جمعی از اساتید و پژوهشگران حوزه اقتصاد مقاومتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال تهران برگزار شد.
 

در این جلسه ، سید حسن صفوی رییس اداره ارشاد شمیرانات ضمن عرض خیرمقدم به مسوولین و میهمانان، از میزبانی این اداره در برگزاری نشست های علمی و فرهنگی به ویژه اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتیاست ، اظهار خرسندی کرد .
سپس عزت اله خانمحمدی فرماندار شمیرانات با تاکید بر این که موضوع کتاب مذکور برای اقتصاد کشور بسیار به  هنگام و ضروری است اذعان داشت:کتاب حاضر به عنوان یک اثر علمی و مکتوب می تواند برای نمایاندن سیاست های راهبردی و اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی بسیار موثر باشد.
در ادامه علی خیلدار معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن تشکر و قدردانی از فرماندار،رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات و مسئولین فرهنگسرای تهران و انتشارات نظری در برگزاری این مراسم خاطر نشان کرد:با توجه به جایگاه کتاب در جامعه امروزی و نیز کاهش امار کتاب و کتابخوانی، امیدوارم بزرگان ، ادیبان و علمای کشور و دستگاه های اجرایی بتوانند گام های موثر در جهت توسعه کتابخوانی بردارند تا کتاب بتواند جایگاه واقعی خود را بیابد.

 
در این جلسه جعفر حاجی کریم نظری مدیر مسوول انتشارات نظری ضمن تشکر از ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و مسوولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری و فرهنگسرای تهران و همچنین فرماندار شمیرانات و معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران ، در خصوص معنا و مفهوم  اقتصاد مقاومتی عنوان کرد : در زمان و شرایطی یک کشور مجاز نیست صادرات و واردات داشته باشد و مورد محاصره و تحریم قرار می گیرد و در " اقتصاد مقاومتی " حوزه های فشار  مشخص و شناسایی و برای کنترل و بی اثر شدن آن تلاش می شود تا به شرایط آرمانی و تبدیل به فرصت گردد و به خود اتکایی و خودکفایی برسد.
در سال 86 حضرت آقا به صراحت اعلام کردند که جنگ بعدی ، جنگ اقتصادی خواهد بود و دولتمردان  به این مساله مهم توجه نکردند .
مقام معظم رهبری در سال 89 و در جمع کار آفرینان لفظ " اقتصاد مقاومتی " را مطرح کردند  و با آن ، شعار های ابتدای هرسال را عجین نمودند.
اوج طرح " اقتصاد مقاومتی " را می توان در بهمن سال 92 دانست که مقام عظمای ولایت سیاست های کلی " اقتصاد مقاومتی " را پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام در 24 بند تعیین کردند و به همراه یک مقدمه بلند و مهم ابلاغ نمودند .
اما تا این زمان فرمایشات مقام رهبری آن طور که بایسته باشد، عملی و اجرایی نشده است .
انتشارات نظری در دی ماه سال 1392 مصادف با فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب در رابطه با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ، از جمله برنامه های راهبردی خود را بر برنامه ریزی و اجرای این سیاست ها متمرکز نمود و با رسالت توسعه دانش مدیریت و بهره برداری از اندیشه ها و ظرفیت های موجود در مولفی ارزشمند که از بین شمار قابل توجهی از نویسندگان و صاحبنظران حوزه های مدیریت واقتصاد شناسایی و انتخاب شد, توانست تکلیف خود را در رابطه با چاپ و انتشار یک الگوی کاربردی  تحت عنوان کتاب نقشه راه بزرگ در ابتدای سال 1395 عملی نماید.
 

 در ادامه مولف کتاب نقشه راه بزرگ  محسن لاسمی  که با ارائه آثاری همچون برنامه ریزی استراتژیک ومدیریت عملکرد ORISEو ارزیابی وپرورش رهبران آینده درسازمان معرف حضور جمع کثیری از علاقمندان به آثار نوین مدیریتی درداخل وخارج از کشور می باشند نسبت به معرفی محورهای مشخص شده در کتاب مزبور پرداختند .
ایشان که با توجه به درخواست های مطرح شده از سوی برخی مجموعه های صنعتی در کشورهای ژاپن و تایوان پیرامون دریافت آثار و مقالات , از جمله نویسندگان با مخاطبین خاص خود در کشورهای مورد نظر می باشند ضمن تشریح محورهای مشخص شده درکتاب نقشه راه بزرگ , به تشریح الزام بهره برداری از رویکردهای نوین معماری راهبردی تحول درمجموعه های صنعتی و دستگاه های اجرایی کشور دراین رابطه پرداختند .
جناب آقای لاسمی در سخنرانی خود با اشاره به تجربیات حاصله از هدایت چندین پروژه عملیاتی بهبود درمجموعه های صنعتی وبرخی دستگاه های اجرایی کشور به ضرورت بهره برداری از رویکردهای نوین معماری راهبردی تحول در مجموعه های مزبور پرداخته و این مهم را از جمله الزامات اولیه اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی معرفی نمود.
 نویسنده نقشه راه بزرگ ضمن اشاره به اقدامات صورت پذیرفته در برنامه ریزی وتوسعه فعالیت های اقتصادی در کشورهای توسعه یافته , برنامه ریزی واجرای تحول درحوزه اقتصاد این کشورها را برگرفته از سیاست گذاری , ترسیم الگوهای اولیه اقتصادی و نقشه راه توسعه این فعالیت ها معرفی نمود, واین رویکرد را از جمله الزامات اولیه ایجاد تحولدر حوزه های اقتصادی دریک کشور مطرح کرد. 
در ادامه نویسندگان و پژوهشگران مدعو دکتر داود صادقی،دکتر اصغر ارجمندنیا ، دکتر محمد حسین مهریزدان ، مهندس حمیدرضا خداپرست، معصومه فرج الهی در مورد اقتصاد مقاومتی سخنانی ایراد کردند.

در پایان ضمن رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ، از پژوهشگران و اساتید برجسته اقتصاد مقاومتی با اهدای لوح تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
مراسم مذکور عصر روز چهارشنبه ٢٣تیر ماه ١٣٩٥به همت فرهنگسرای تهران،انتشارات نظری و اداره ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران در سالن جلسات این اداره برگزار گردید.

 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
01
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
02
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
03
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
04
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
05
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
06
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
استاد جعفر حاجی کریم نظری در رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
08
رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
09
رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
10
 رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ
11
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
logo-samandehi
شرکت سازنده