menuordersearch
oumghandisheh.ir

استاد جعفر حاجی کریم نظری در نهاد کتابخانه های استان تهران

مشاهده سبد خرید

تومان
googlefacebookinstagramlinkedintelegramgoogle
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۶/۱/۲۲ سه شنبه
(0)
(0)
استاد جعفر حاجی کریم نظری در نهاد کتابخانه های استان تهران
استاد جعفر حاجی کریم نظری در نهاد کتابخانه های استان تهران

استاد جعفر حاجی کریم نظری در نهاد کتابخانه های استان تهران (کتابخانه شهید دستغیب) و در حضورجمعی از نویسندگان ، رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس :  دفاع به معنای کلمه یعنی مقاومت اما در اصطلاح و عام  به موج بزرگی که دریا  ، مانند خودش را دفع می کند ، می گویند . در واقع  رفع  تعرض .


مقدس اضافه بر دفاع آمده که از شرع گرفته شده است ، هرکس در آموزه های اسلامی به خاطر دفاع از نفس و یا عرض ، ناموس و آزادی خویش که قدرت بازدارنده  دارد ، می تواند دیگری را حتی به هلاکت برساند  و مانع تعرض  شود . چون خطر( یعنی زمان مشرف شدن به هلاکت ) به سراغش  آمده است . بعضی  از فقها  ، مثل علامه حلی  در کتاب شریف قواعدالاحکام  آورده که انسان تا توان و جان  دارد واجب است از نفس و حریم خود دفاع کند و تسلیم  جایز نیست  و گفته شده که حق دارد از اموال خودش نیز دفاع کند ، اما از مال واجب نیست جانش را فدا کند .

شهید ثانی در شرح لمعه نظر علامه را تایید می کند و دفاع  از جان و عرض  و شرف  را مطلقا واجب  می داند ولی دفاع از مال را  تا اندازه ای واجب می داند  که مضطر  دفاع کند . در صورتی که ظن و یقین غالب بر سلامت خود داشته باشد .

مدیر مسوول انتشارات نظری(استاد جعفر حاجی کریم نظری) در ادامه اظهار کرد : ایران شیعی با رهبری ولی  زمان خودش  به دفاع بر خواست و از خاک ، وطن ، شرف و دین دفاع کرد و بر خلاف حکومت های قبل ، جغرافیای خود را حفظ کرد.


شما نگاه  کنید از 200 سال پیش تا حال ، تقریبا  30 درصد از سرزمین ایران بزرگ متعلق به ماست . هرات که برای ایران بود .در زمان ناصر الدین شاه پس گرفته شد اما خشم انگلیس  در خصوص  مستعمره خود باعث شد تا خارک و بوشهر را به تصرف  در آورد تا ناصر الدین شاه ضعیف  هرات را خالی کند . در زمان فتحعلی شاه قرارداد ترکمانچای به جدایی قفقاز ، ایروان و نخجوان  از ایران منجر می شود .  رضا شاه نیز در مناقشه اروند  رود این رود خانه را به عراق  واگذار  و بحرین را از ایران جدا می کند و منطقه فیروزه در ترکمنستان  را به روسیه می دهد و در قرداد دارسی  10 % نفت برای ایران  و 90 % برای انگلیس تعلق می گیرد و  ارمنستان  ، گرجستان  ، داغستان ، چچن ،امارات ، قطر ، بحرین و عمان  از ترس و زبونی سران وقت ، همه از ایران عزیز جدا می شوند . و اما این دفاع ، مقدس  شد  و سرزمین ما پایدار.

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
logo-samandehi
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز