google-site-verification=BXEvBwgLLf1nLiquuSvKhxvUxKLBypmdr_JSue2w7Js
menuordersearch
oumghandisheh.ir

رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات

مشاهده سبد خرید

تومان
linkedininstagraminstagramaparatlenzorpinterestcloobtwiter
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ سه شنبه
(0)
(0)
رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات

رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات

کتاب "مدیریت آرمانی با رویکرد فرهنگ و مدیریت جهادی " در نماز جمعه لواسانات با حضور خیل عظیم نمازگزاران این شهرستان رونمایی شد.
در این فضای با شکوه جعفر حاجی کریم نظری در خصوص نام گذاری روزها و معنا و مفهوم‌ آنها و هفته کرامت عنوان کرد : خانواده حضرت امام رضا علیه السلام و بانوی بزرگوار حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در تمام بلاد اسلام ایفای نقش کردند.
حدیثی از معصوم علیه السلام نقل می‌کنم : لا تعتز الامم الا بثلاث ( هیچ ملتی و گروهی به عزت و سربلندی نمی‌رسد و پیروز نمی‌شود، مگر در پرتو سه عامل، جمع واثب ( گروه متحرک ) و فکر صایب ( بینش و آگاهی در اندیشه ) و عمل دایب ( تلاش پیگیر و مداوم ).
آن خاندان مطهر در استقرار حاکمیت الهی سه استراتژی و خط مشی را در ایران بزرگ به کار گرفتند تا الآنه ایران شیعی و ایرانی شیعه به هدایت جهان اسلام برخواسته است : 1) استراتژی پیام. 2) استراتژی مبارزه. 3) استراتژی کادر سازی .
کتاب حاضر به نوشته دانشمند محترم و عالم گرانقدر حجه السلام و المسلمین علی محمد سلطانی به رشته تحریر در آمده و به شیوایی تمام موارد مذکور را به تصویر قلم کشیده اند.
مدیر مسوول انتشارات نظری در ادامه صحبت‌‌‌‌های خود از ترجمه کتاب " غذای حلال " نوشته حاج آقای سلطانی که برای بهره وری مسلمانان کشور‌‌‌‌های دیگر به زبان انگلیسی ترجمه شده است، یاد کرد.
سپس حجه الاسلام و المسلمین سلطانی صاحب اثر گران سنگ خود  "مدیریت آرمانی با رویکرد فرهنگ و مدیریت جهادی " به ایراد سخن پرداخت و گفت: الَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدیَنَّهُم سُبُلَنادرکـارنامـة درخشان انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و عصر ِامام‌خمینی«ره» وجود مُشَعشَعِ شجرة طیّبة جهاد سازندگی و شکل‌گیری این نهادِ مقدس و مردمی به دست بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، از درخشش و ویژگی و مختصّات خاصی برخوردار و سرآغاز فصل جدید مدیریت براساس آرمان‌‌‌‌‌های الهی است انتقال نسیمِ نجات بخش و عطرآگین و روح‌افزای انقلاب‌ اسلامی به مناطق محروم و مختلف اروستایی و برنامه‌ریزی برای کمک به توسعه همه جانبه و پایدار آن در عرصه‌‌‌‌‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و رفاهی از اهداف اصلی و آرمانی تشکیل جهاد سازندگی برای نهادینه کردن مدیریت جهادی بود.
جهاد سازندگی در واقع نمادِ زیبا و مظهر تجلّی همة ارزش‌‌‌‌‌های قیام عظیم امّتی بود که ریشه در اعتقادات و آرمان‌‌‌‌‌های اسلامی داشت و محور این همه ارزش‌‌‌‌‌های خلق شده در چهرة تابناکِ امام راحل«ره»متجلّی گردیده بود ودر وجود فرزندان خمینی کبیر- جهاد گران – تجلّی تفسیر آیة شریفة : «قُل انَّما أعِظُکُم بِواحِدَة أن تقوموا لله مُثَنی و فُرادی»
کاملاً مشهود بود.آنان‌ که بانصب‌العین قراردادن این بیان عرشی،به سوی روستاها شتافتند تا نهال امید را در خاک دل روستاییان و محرومان جامعه بنشانند و بذر استقلال و آزادی را در مزارع آنان بیافشانندو فرهنگ و اقتصاد روستاها را شکوفا سازند.
امام خمینی«ره» در چند دهة قبل از پیروزی22 بهمن 57 در یک ملاقاتی که مرحوم حجت‌الاسلام وزیری بنیان‌گذارکتابخانه وزیری یزد با ایشان در قم داشتند در کنار اسناد آن کتابخانه ضمن یادداشتی تاریخی، همان آیة شریفة قرآن که جهادی‌ها در سال58 آن را به عنوان راهبرد و استراتژیک مدیریت جهادی، به آن اهمیّت وارزش دادند را مورد گوشزد جهانیان و ایرانیان قرار دادند:
«أن تقوموا لله مُثَنی و فُرادی»
«ملت عزیز ایران، با قیام توفندة خود،‌علیه رژیم آماده شوند.»
آن امام عزیزالشأن باالهام از این آیة قرآن، حماسه‌هایی با شکوه خلق کردند و ایران و ایرانی را از حضیض ذلّت و محرومیت به اوج عزّت و برخورداری رسانیدند و جهادگران عاشق و شیفتة آن مراد حقیقی، نیز با الهام از قرآن کریم موفق شدند روستا و روستایی را از درّه‌‌‌‌‌های خطرناک فقر و محرومیـت و کویـر تشنـه و عطشناک به ساحل نجات و حیات و زندگی سعادتمند رسانیدندو این‌ها همه به برکت مدیریت جهادی آن عارف سالک یعنی خمینی کبیر«ره» بود.
نهاد مقدّس جهادسازندگی که با اشارة کاروان سالار عشق، به صورت خودجوش با خرّمی وخوشی، شکل گرفت و همچون قلّه‌‌‌‌‌های آتشفشان در هم خروشید. هزاران هزارانسان وارسته از خوش‌گذرانی و رفاه‌زدگی و عاشق و شیدای خدمت میان اقیانوسی موّاج و پر تلاطم به سوی ساحل نجات بخش انسان‌‌‌‌‌های محروم از امکانات که آنان محبوب‌ترینِ بندگان خدا بودند را
رهنمود نمود.
اقشار مختلف مردمی اعم از کاسب و بازاری و دکتر و مهندس و روحانی و کارگر و دانشجو، با الهام از آیات وحی الهی و سیرة نبوی و علوی و با یک اشارة مرجع تقلید بزرگ شیعیان،راهی پیکاری نَفَس‌گیر و جهادی مقدس و تلاشی مضاعف علیه فقر و فلاکت شدند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با خلق حماسه‌‌‌‌‌های جاویدان،روستاها را عمران وآباد نمودند و آن‌گاه با حضور پر برکت خویش در عرصه‌ها و میدان‌‌‌‌‌های مختلف و پیچیدة دفاع مقدس و انجام وظایف محوّله، شگفتی جهانیان را رقم زدند و مدال افتخار آفرین:
«سنگر سازان بی‌سنگر»
را از پیشوای پرآوازه و بلند همّت خویش یعنی امام خمینی«ره»دریافت کردندو همین فرهنگ و مدیریت جهادی کماکان می‌تواند اُمُّ‌القرای جهان اسلام یعنی ایران عزیز را در بُعد اقتصادی و فرهنگی و علمی با عزم ملّی به اوج عزّت و برخورداری و بهره‌مندی برساند.
فرهنگ کار جهادی، آرمان امیدبخش برای هر ایرانی است که امروزه نیز به دست با کفایت بزرگ پرچمدارِ مدیریت جهادی، آیت‌الله خامنه‌ای «زیدعزّه» همواره اقتدار اقتصادی و فرهنگی ایرانِ عزیز را نویدبخش است.
مصداق نگارندة کم‌بضاعت: «لایُکلَّفُ الله نَفساً الاّ وُسعَها»است که در حدّ وُسع ناچیزم مطالبی را به رشته تحریر در آوردم که از صاحبان اندیشه و محقّقین و مخاطبین ارجمند و جهادگران
عرصه‌‌‌‌‌های سازندگی وسعادت بخشی، استدعا دارم با تذکّرات مشوّقانه و عالمانة خویش در تکمیل و تکامل بخشی این سلسله مباحث و تدوین تاریخ جهادی‌‌‌‌‌های عاشق مارا یاری نمایند
در پایان توسط حجه الاسلام والمسلمین لواسانی ( امام جمعه لواسانات )، خان محمدی ( فرماندار شمیرانات )، سید حسن صفوی ( رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات )، ریاست سازمان تبلیغات شمیرانات و جعفر حاجی کریم نظری ( مدیر مسوول انتشارات نظری ) از کتاب مزبور رونمایی شد.
 رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
 رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
 رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
 رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
رونمایی کتاب در نماز جمعه لواسانات
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر