google-site-verification=BXEvBwgLLf1nLiquuSvKhxvUxKLBypmdr_JSue2w7Js
menuordersearch
oumghandisheh.ir

رونمایی کتاب اصول داستان نویسی

مشاهده سبد خرید

تومان
linkedininstagraminstagramaparatlenzorpinterestcloobtwiter
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
۱۳۹۹/۹/۲۹ شنبه
(0)
(0)
رونمایی کتاب اصول داستان نویسی
رونمایی کتاب اصول داستان نویسی

مجله فرهنگی عمق اندیشه : فرازی از صحبت‌‌‌‌های استاد جعفر حاجی کریم نظری در هفته کتاب و کتابخوانی و رونمایی کتاب اصول داستان نویسی نوشته دکتر پروانه میرزایی در فرهنگسرای رسانه.
- مساله مهمی که در علم و آموزش از آن غافل شدیم مساله « زمان» است.
-زمان از مواردی اصلی حیات آدمی است که همیشه او را درگیر خودش نموده و در کانون توجه قرار نگرفته و اگر هم به آن پرداخته اند از نوع توصیف بوده است، نه تبیین ماهیت آن.
- برای کامل تر شدن موضوع باید آن را بشناسیم و بنده بهتر دیدم که در این روز و هفته علم و دانش در این مورد به بحث کوتاه عقلی بپردازم.
-زمان در طبیعت معمول ما، سیر یکنواخت ثانیه ها، دقیقه ها، ساعت ها و این موارد است که یک حالت قراردادی و معیار سنجش حوادث طبیعی روزگار است که دارای تقدم، حال و تأخر است و یک استاندارد جهانی مورد پذیرش عام است که همان تیک تاک ساعت است و این قابلیت اندازه گیری دارد.
- تعاریف گوناگونی از زمان شده است، بعضی آن را ازلی یعنی طول جهان معنوی و دیگری ابدی به معنای طول جهان مادی گفته اند و بعضی دیگر آن را وقت معنا نموده اند.
-زمان آینده ای است که می‌گذرد و عبور می‌کند، لذا دارای حرکت است و هیچ حرکتی بدون زمان تحقق پیدا نمی‌کند و هر لحظه آن گذشته و آینده است، باید یکی بگذرد و بعدی به وجود آید، نه ابتدا دارد و نه انتها و قبل و بعد آن همیشگی است و قابل اجماع نیست و کسی نمی‌تواند بگوید: چرا زمان به جلو می‌رود و هرگز معکوس نمی‌شود؟
پس زمان چیزی است؛ متصل و پیوسته و ویژگی آن غیر سکون و گذرا است و جز پیشین و پسین آن دارای قبل و بعد است و این دو هرگز یکی نمی‌شوند و به این خاطر باید گفت: زمان حاضر وجود ندارد...
در آخر بایسته است بگویم: روزگار نسبت به کسانی که بدانند «زمان» خود را چگونه صرف می‌کنند، بسیار مهربان است.

 

شما می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر و یا آیکون اینستاگرام فیلم مراسم را مشاهده نمایید.

 

لینک فیلم مراسم

 

 

instagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر