google-site-verification=BXEvBwgLLf1nLiquuSvKhxvUxKLBypmdr_JSue2w7Js
menuordersearch
oumghandisheh.ir

تازه دامادها تازه عروس‌ها بدانند

مشاهده سبد خرید

تومان
linkedininstagraminstagramaparatlenzorpinterestcloobtwiter
اندیشه خود را ماندگار کنید 02188102775
heder
یکشنبه سی ام تیر ۹۸
(0)
(0)
تازه دامادها تازه عروس‌ها بدانند

تازه دامادها تازه عروس‌ها بدانند

 

 

راههای رسیدن به تفاهم در زندگی

*معادله دوطرفه

تحت هیچ عنوانی از همسرتان نخواهید که از مراقبت های اقتصادی،روحی و روانی والدینش دست بکشد.اگر اورا درک کردید،شما رادر بحران ها درک خواهد کرد،زندگی یک معادله دوطرفه است.

*علم غیب

بیشتر انسان هامنظورشان را با صراحت بیان نمی کنند و به اشتباه می گویند: ((طرف باید خودش بفهمد که من چه منظوری دارم))!احساسات خود را بیان کردن شما را دوست داشتنی تر می کند.همسر شما علم غیب ندارد.

*زندگی آسان نیست

نیچه می گوید:راه زندگی راه پوشیده از گل و گیاه نیست،بلکه راه پوشیده از خارهاست.پس باید کفش آهنین داشت تا از خارها گذشت.شما چگونه فکر میکنید؟آیا زیادی آسان طلب نیستید؟

 

*قبول همسر

سعی نکنید همسرتان را شبیه خودتان سازید.اورا همانطور که هست قبول کنید .چه بسا پس از تغییر و مثل شما شدن،دیگر آن کسی نباشد که شما دوستش دارید!انسان وارسته ای که برای خودش احترام قائل است،هرگز از همسرش نمی خواهد که مانند او فکر کند راه برود و یا تصمیم بگیرد.

*استقلال رای

جوانانی که به حد کافی استقلال رای ندارند،قادرنخواهند بود در مسائل پیش آمده تصمیم مناسب بگیرند.جوانانی که بیش از حد تحت تاثیر والدین خود قراردارند،و وابسته هستند در زندگی زناشویی خود با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

*ترموستات

همان طور که یک دیگ زود پز دریچه ای برای تخلیه دارد،انسان هم برای تخلیه خود از فشارها و تنش ها نیاز به یک سوپاپ اطمینان که همان دریچه  برای تخلیه می باشد دارد.سعی کنید قبل از اینکه فشارها و تنش ها به نقطه اوج خود برسد و درنتیجه انفجاری رخ دهد که نتایجش غیر قابل پیش بینی است بامذاکره،به رنجش ها و بگو بگوها پایان دهید.واگر شرایط بسیار بحرانی است با ترک محیط به طرف مقابل فرصت فکر کردن بدهیدنه اینکه با مجادله و گفتگوی بیشتر شعله اختلافات را افروخته تر سازید.

*اتحاد و همبستگی در خانه

وظیفه اعضای خانواده این است که همدیگر را درک کرده ،کارهای منزل را بین خود تقسم کنند و به همدیگر عشق بورزند و در تمام مراحل ، مشکلات پیش آمده را در میان بگذارند و برای رفع آن از یکدیگر کمک بگیرند.انجام امور خانه اعم از  شستشوی ظرف ها،آشپزی،نظافت منزل و...خانه را مرد خانه هم می تواندانجام دهد.

ودر مقابل همسرمی تواند با بیان یک(خسته نباشی) به همسرش خستگی اورا برطرف سازد.

تجربه ثابت کرده و شاید شما خواننده گرامی هم دیده باشید خانواده هایی که مهربانی و همبستگی دارند در بسیاری امور از جمله اقتصادی،بسیارسرآمدتر هستند.

 

*دوست داشتن در ذات انسان است

انسان علاقه خویش را با بیان کلمه((دوستت دارم))بزبان می آورد وقتی پس از پایان کار روزانه وارد خانه می شویدو آشیانه خود را زیبا و تمیز می بینید ادب حکم می کند به همسر خودبگویید((خسته نباشید دوستت دارم و از دیدن تو واین خانه تمیز لذت می برم)).خستگی همسر شما با این کلمات برطرف می شود‌.تا اینکه بگویید((زود باش ناهار را بیاور بخوریم))و همسر شما می گوید((چند لحظه تحمل کنی حاضر می شود.))

و شما با صدای بلند می گویی: (معلوم هست که شما در این خانه چه کار می کنی که هنوز ناهارت حاضر نیست؟!)

کدام برخورد خوب است؟ در برخورد اول،هم به خودت احترام گذاشته ای و هم به همسرت .برای همیشه از کلمات خوب و شیرین در برخورد با اعضای خانواده خود استفاده کنید.

درصورت امکان ماهی یک بار خانواده را برای غذا خوردن به رستوران ببرید.

زندگی نیاز به تنوع دارد و خانم خانه هم ازاینکه هر روز برای تمام اعضای خانواده غذا تهیه کند خسته می شود؛بیائید به هر عنوان ماهی یک بار با تشکر از همسرتان که هر روز بهترین امکانات و بهترین غذا رابرای شما فراهم می آورد قدردان زحمات او باشید.به او روحیه و نشاط بدهید؛به او بگوئید: ((به خاطر زحمات یک ماهه شما همه اعضای خانواده در هر رستورانی که شما بگوئید مهمان من هستید.))اینجاست که با این حرکت خود،به همسرتان احترام گذاشته و صمیمیت و عشق را در وجود او باور ساخته اید. این هم یک راه لذت بردن از زندگی است.

 *اعضای خانواده را برای گردش  به نمایشگاه ببرید تا در هر مورد اطلاعات داشته باشید.

قدیمی ها از دیدن قطار در حرکت لذت می بردند و برای تماشای قطار در کنار ریل می ایستادند اما امروزه دیگر تماشای حرکت قطار در کنار ریل برای بچه ها لذت بخش نیست،آنها دوست دارند از نمایشگاه های فناوری های روز،وسایل منزل و خودروهای مدرن و روز بازدید به عمل آوردند.بیایید این امکانات را برای آنها فراهم کنید و با بردن اعضای خانواده به نمایشگاه به آنها روحیه و نشاط بدهید تا درمورد هر چیزی که امروزه به دست بشر ساخته شده اطلاعاتی داشته باشند.

 

*خانواده نیاز به استراحت دارند

خانواده از زندگی یکنواخت خسته و افسرده می شوند.بیایید برای آنها برنامه ریزی کنیم تا از طبیعت بهره ببرند.اگر برایتان مقدور است هر از گاهی بچه ها را به دامان طبیعت ببرید.اینجاست که خانواده استراحت می کند و از زندگی لذت می برد.من و تو هستیم که باید به این فکر باشیم تا خانواده دچار افسردگی نشود.در طبیعت به عظمت خدا پی خواهید برد که این همه چیزهای جالب آفریده است.

*به شریک زندگی تان در مورد سالیانه خود توضیح دهید.

مردها همیشه مشغول کار هستند.همسر شما انتظار دارد بداندآیا ثمره این تلاش روزانه ارزش این را دارد که دور از خانواده و دور از محبت همسر باشد؟ اینجاست که مرد خانه باید برای تمام اعضای خانواده در پایان هر سال جلسه خانوادگی تشکیل دهد و همه اعضای خانواده را گرد هم آورد و تمام اوضاع و احوال و درآمد شغلی اش را برای آنها توضیح بدهد و از خانواده برای  اینکه در طول سال با اوهمراهی و کمک کرده اند تشکر نماید.اینجاست که همسر به وجود چنین مردی افتخار می کند و دوام زندگی و علاقه و عشق چندین برابرمی شود.

*دربرابرسختی هایی که در طول زندگی رخ می دهد مقاوم باشید.

درطول زندگی تا سختی ها نباشد خوشی اثر خودش را نشان نمی دهد؛در زندگی فراز و نشیب هایی هست که انسان باید تحملش راداشته و خود را آماده مبارزه با این مشکلات نماید.

همیشه با مشکلات و اتفاقاتی که در طول زندگی برای شما پیش می آیدمبارزه کنید و این را بدانید که با پشتکار قوی موفق خواهید شد؛هیچ وقت در برابر اعضای خانواده از شکست و نارضایتی تان از زندگی صحبت نکنید و همیشه به آنها امیدی برای زندگی بدهید چرا که هرگز کسی از ناامیدی به جایی نرسیده است .

*مشکلات خانواده  را به بیرون از خانه منتقل نکنید.

مطرح کردن مشکلات خانواده  و بیان آن برای دیگران نه تنها مشکلات شما را حل نمی کند بلکه اعتبار اعضای خانواده را نیز زیر سوال برده و چه بسا باعث برداشت سوء دیگران خواهد شد.پس چه دلیلی دارد که انسان مشکلات  خانوادگی را با دیگران بازگو کند؟یکی از مسائلی که خانواده را با مشکل مواجه می کند طرح اینگونه مسائل در خارج خانواده است.سعی کنید مشکلات را با صبر و شکیبایی و تلاش و پشتکار در چارچوب خانواده برطرف کنید.‌

 

*سالگرد ازدواجتان را فراموش نکنید.

همسر شما دوست دارد وبی نهایت خوشحال می شود که پس از سی سال در کنار او بودن،یک روز با یک هدیه به منزل بیایید و بگویید: ((عزیزم... سالگرد ازدواجمان را به توتبریک می گویم))اینجاست که به تو افتخار می کند که پس از سی سال به یاد او بوده ای.همسر از این رفتار شوهر لذت می برداین است دوام خوشبختی زندگی،با یک حرکت زیبا،خوشبختی و شادی را به خانه آورید.

*تولدهمسرتان و اعضای خانواده را فراموش نکنید.

شیرینی و دوام زندگی  به این است که با یک شاخه گل تولد همسر و یا فرزندان را به آنها تبریک بگوییم اینجاست که اعضای خانواده از اینکه تولد آنها را فراموش نکرده اید خوشحال می شوند و عشق و علاقه در خانواده بارور می گردد پس بیایم جشن تولد اعضای خانواده را یکی از کارهای مهم خود در دفتر خاطرات زندگی ثبت کنیم.یکی از راههای رسیدن به خوشبختی همین است.

 

بخشی از کتاب : راز عاشقی

اثر : احمد قاسمی

ناشر : انتشارات نظری

 

 مقاله تازه داماد ها و تازه عروس ها بدانند
تازه داماد ها و تازه عروس ها بدانند
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر